KLIMATYZACJE

klimatyzacjaZachęcamy Państwa do regularnego serwisowania klimatyzacji samochodowych. Coroczny przegląd zapewni jej sprawne działanie w lecie gdy trzeba schłodzić samochód, oraz w pozostałej części roku gdy jest potrzebna do osuszenia parujących szyb w samochodzie. Ważnym elementem, często bagatelizowanym, jest czysty filtr przeciwpyłkowy. Dzięki niemu do wnętrza pojazdu dostaje się odpowiednia ilość czystego powietrza a kierowca i pasażerowie nie skarżą się na nieprzyjemny zapach.

Gdy nieprzyjemny zapach już się pojawi należy jak najszybciej wymienić filtr przeciwpyłkowy i przeprowadzić ozonowanie wnętrza pojazdu.

Jeśli klimatyzacja w Państwa samochodzie, pomimo intensywnego wciskania przycisku A/C, nie działa to należy sprawdzić jej szczelność oraz działanie elektroniki nią sterującej. W przypadku nieszczelności trzeba wymienić odpowiedni element układu a następnie napełnić klimatyzację. Przy napełnianu wskazane jest dodanie specjalnego barwnika umożliwiającego zlokalizowanie ewentualnych przyszłych usterek. Awarie układu sterującego klimatyzacją można zdiagnozować podłączając samochód do komputera diagnostycznego. Dalsza naprawa zależna jest od wyniku diagnozy.

Wszystkie opisane powyżej czynności mogą Państwo zlecić w naszym serwisie. Drobna inwestycja zaprocentuje zadowoleniem z samochodu przez cały rok.